Ještě jsou volné NABOB 007 či JESITA 666

Paní primátorko,
přednedávnem jsem Vás kontaktoval ohledně laxního přístupu zaměstnanců magistrátu k chodníku v naší ulici, který již vykazoval havarijní znaky. Psala jste mi, že pracovníci úřadu mají tzv. „provozní slepotu“ a mnohdy na to ani kapacitně nestačí. Což je v jistém okamžiku pochopitelné a ve finále je to někdy i o penězích, co si budeme nalhávat.
Pak jsem vám nedávno jel autem po našem městě a přede mnou – co nevidím- vozidlo magistrátu (starší Fabia) s RZ na přání. Říkal jsem si, co to je za hloupost, proč má mít auto radnice RZ na přání? Proč je to potřeba? No nic, říkal jsem si, a jel dál. Ale stále mně to vrtalo hlavou. A co čert nechtěl, ještě ten den jsem viděl další auto radnice (tuším octavie) a za dva dny dvě auta městské policie (jedno z nich bylo yeti). No, a tady už jsem vážně viděl rudě a začal počítat. Tak tedy. Radnice má prokazatelně čtyři vozidla s RZ na přání, jejíž vydání stojí 10 000 Kč. To je celkem 40 000 Kč, a to je těch vozidel možná víc. A sama dobře víte, že z tohoto poplatku nejde městu ani koruna, neboť je to příjem do státního.
A já se Vás, paní primátorko, ptám. Je naše město opravdu v takové finanční kondici, že si může dovolit takovýto rozmar? Má naše město opravené všechny chodníky a silnice, které má ve správě? Nepotřebují školky opravit či dovybavit hřiště? Hodila by se základním školám nějaká IT pomůcka k výuce? Má domov pro seniory dostatek terapeutických či kompenzačních pomůcek? Mají městské spolky (kulturní, sportovní aj.) dostatek financí na svoji činnost? Atd., atd.…
Myslím si, že tady už nelze mluvit o „provozní slepotě“, ale o diletantismu. Kdo vůbec schválil pořízení RZ na přání? A hodlá město v tomto trendu pokračovat? Pokud ano, pak se jenom děsím u kolika RZ se to zastaví. Protože příklady (i ty hloupé) bohužel táhnou a když už má RZ na přání městská policie, proč by je nemohla mít vozidla MHD.
A jedna dobrá zpráva na závěr. Dotazem do registru jsem zjistil, že jsou ještě volné RZ v kombinaci: NARCIS 001; NABOB 007 a JESITA 666. Takže hurá pro ně.
Jaromír Telinger

Vyjádření MM: Registrační značky referentských vozidel a vozidel městské policie nestály městskou pokladu žádné peníze. Město o této skutečnosti již informovalo v médiích i na stránkách města. Důvodem výměny SPZ vozového parku radnice byla možnost rychlé identifikace a snadné veřejné kontroly vozidel magistrátu. Žádná jiná privilegia služební vozidla nemají. Markéta Lakomá
tisková mluvčí
Pozn. redakce: Ano, auta magistrátu a městské policie mají speciální značky zdarma. O tom se ale obyčejným lidem nesní – ti musejí platit! Podle ohlasů se tímto privilegiem vracíme do dob, kdy jsme si byli sice všichni rovni, ale někteří rovnější…

You may also like...