Lukáš Palyza bude Válečníkem

Basketbalisté BK ARMEX Děčín ulovili posilu reprezentačního kalibru, Lukáše Palyzu, který by měl v děčínském dresu odehrát tuto plus další dvě sezóny.
Sedmadvacetileté 202 cm vysoké křídlo je odchovancem ostravského basketbalu, odkud ve svých 21 letech přestoupilo do Nymburka, se kterým získalo tři tituly mistra ČR a třikrát vyhrálo Český pohár. Lukáš pak také jeden rok strávil v bundesligovém klubu medi Bayreuth, minulou sezónu a dosud odehranou část té letošní působil v Prostějově, kde za 12 kol nastřílel 230 bodů, což z něho s průměrem 19,2 bodů na utkání činí nejlepšího dosavadního střelce Kooperativa NBL.
„Lukáš je přesně tím hráčem, který by měl zapadnout do naší mozaiky. Nejsme na tom tak, že bychom museli za každou cenu přivést nějakého hráče. Když se ale naskytla možnost získat právě jeho, udělali jsme vše, co bylo v našich silách, aby se stal Válečníkem,“ řekl Lukáš Houser, generální manažer BK ARMEX Děčín.
A co na nové angažmá říká sám Lukáš Palyza?
„Děčín dlouhodobě disponuje velice kvalitním kádrem, v němž působí hráči a lidé, kteří mají bohaté zkušenosti s reprezentačním a evropským basketbalem. Cítím, že se nacházím ve fázi kariéry, kdy je mým cílem vyhrávat zápasy a bojovat o ty nejvyšší mety. Osobně bych si přál, aby se mi povedlo velice rychle se přizpůsobit novému stylu hry, což povede k posílení děčínského týmu, tradičnímu boji o ligové medaile a zvýšení konkurenceschopnosti mistrovskému Nymburku v právě probíhající sezoně,“ uvedl.
Smlouva platí od 1. prosince, takže je předpoklad, že Palyza pomůže Děčínu již v sobotu 3. prosince na horké půdě Jindřichova Hradce.     -bk-

You may also like...